טכנולוגיה

ארכיטקטורת MVNO

Cellact מתמחה בפיתוח טכנולוגיות תקשורת לעסקים. החברה פיתחה בעצמה את הטכנולוגיות הדרושות לפעילותה (פיתוח In House) ובכך יצרה לעצמה עצמאות תפעולית נדירה בתחום התקשורת הסלולרית.

פיתוחי Cellact מותקנים אצל עשרות מפעילים סלולריים ברחבי העולם, ובכך משפיעים לטובה על חייהם של מאות מיליוני בני אדם. בין הפיתוחים והפרויקטים הבולטים של Cellact:

מפעיל סלולרי וירטואלי (MVNO): אחד ההישגים הטכנולוגיים והארגוניים החשובים ביותר בתולדות Cellact. הקמת מפעיל סלולרי היא מפעל עצום מימדים שדרש השקעה של מיליוני דולרים ואלפי שעות כוח אדם. חוד החלוץ בפרויקט זה הייתה Cellact Communication, חברת הבת שהקימה Cellact לפיתוח המפעיל. חברת הבת ממשיכה עד היום לפתח ולתחזק את תשתיות המפעיל, ולייצר שירותים חדשים שאותם משווקת Cellact.

Large Account (LA): לב מערך הפצת הודעות. כל לקוח מחובר באמצעות החשבון שלו ל- Large Account שפיתחה Cellact, ולמעשה כל בקשה להפצת הודעה עוברת דרכו. ה- Large Account ישקלל את כל הגדרות חשבון המשתמש (יתרת הודעות, הגדרות חיוב, רשימות נמענים חסומים ועוד), ובהתאם להגדרות אלו יוציא את הפקודה לשליחת ההודעות ל- SMSC של Cellact (ראו להלן).

SMS Center (SMSC): שרת SMS, רכיב אשר מאפשר שליחת הודעות SMS לכל העולם. ה- SMSC מתחבר לרשת האיתות והטלפוניה העולמית (רשת SS7) ודרכה מפיץ הודעות ללא תלות בחברות צד שלישי (כפי שקורה לעיתים בעולם ה- SMS הארגוני). טכנולוגיה ייחודית זו שפותחה על ידי Cellact מאפשרת את הביצועים הטובים ביותר בארץ בתחום ה- SMS, כולל אחוזי ההגעה הגבוהים ביותר, קצב השליחה הגבוה ביותר וההתמודדות עם העומסים הכבדים ביותר.

Big Admin: ממשק ניהול חשבונות משתמשים. פיתוח זה מקושר לחשבונות המשתמשים של כל לקוחות Cellact, מרכז הגדרות ונתונים אינדיבידואליים, פותח הרשאות בהתאם לשירותים הנבחרים של כל לקוח, מבצע חיובים, ועוד. ה- Big Admin הינו רכיב קריטי בהתנהלות האוטומטית היעילה של Cellact.

Guardian: מנגנון חסימות אוטומטיות. המנגנון מנהל ללא מגע יד אדם את כל תחום הנמענים החסומים. הוא קולט בקשות לחסימה שהתקבלו ידנית על ידי המשתמש או באמצעות מילת קוד ששלח הנמען, וחוסם אוטומטית את הנמען מקבלת הודעות מכל רשימות התפוצה של הלקוח (ובמקביל מאפשר לו לקבל הודעות מלקוחות אחרים שברשימותיהם הוא נכלל). המנגנון משולב בשירותי הפצת ה- SMS והפצת ה- Newsletter של Cellact.

 אפליקציות ויישומי שליחת הודעות: שלל יישומים למגוון פלטפורמות שמאפשרים שליחה נוחה ויעילה של הודעות SMS ו- Newsletter. בין היתר ניתן לציין את m-Enterprise להפצה מכל דפדפן שולחני מודרני, אפליקציית Cellact לשליחה מאנדרואיד, שירות One-2-Many להפצה מסלולרי ללא התקנת אפליקציה, התממשקויות אוטומטיות באמצעות API או Web Service, שירות m-Alert להפצה אוטומטית של הודעות בהתאם לתרחישים, ועוד.